IBCG | Mağaza Stok Sayım
950
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-950,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

Mağaza Stok Sayım

Genellikle hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin yaptırdığı stok sayım türüdür.

Sayım yöntemlerimizin ikisi de  (Online-Offline) kullanılabilir.

Belirli periyotlarda yapılan mağaza sayımı, deneyimli sayım personelimiz ve sayım yazılımımız sayesinde stoklarınızın takibinde çok başarılı sonuçlara ulaşmanızı sağlar.

Sayım İşleyiş Prosedürü

Sayımlarımıza başlamadan öncelikle sayılacak mağazaların ürün detayları, ürün adetleri ve mağazanın fiziki durumuna göre kullanılacak personel sayısı belirlenir. Bu tespite istinaden teklif hazırlanarak firmaya sunulur.

Sayım İşleyiş Prosedürü
  • Firma tarafından sistemlerinde bulunan tüm stok kartları bilgisinin Excel formatında (stok kodu–barkod–stok adı vs.) olacak şekilde tarafımıza gönderilmesi gerekir.
  • Sayım yapılacak mağazanın sayım öncesinde gerekli düzenin sağlanması, barkodu olmayan ürün olup olmadığının kontrolü yapılarak var ise eksiklerin tamamlanması gerekmektedir.
  • Gelmiş olan firmaya ait stok kartı bilgileri sayımda kullanılacak olan PDA (El terminali) lara yüklenerek kayıtlı olan barkodlar dışında bir barkodun sayılması engellenecektir.
  • Sayım için mağazaya gelindiğinde ilk olarak Supervisor tarafından mağaza için yanında bulunan lokasyon etiketini kullanarak lokasyonlara bölünerek daha rahat ve hatasız sayım olanağı sağlanacaktır.
  • Lokasyonlara bölünmüş mağaza, sayım personellerimiz tarafından ( mümkün ise mağaza personeli ile eşleştirilerek, değil ise sayımı tek başına zor olacak bölgelerde eşleşerek) PDA’lar ile barkod okutularak sayılacaktır.