IBCG | Depo Stok Sayım
1025
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-1025,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

Depo Stok Sayım

Yurt içi ve yurt dışı sayımlarımızın tümünde, M3 Mobile Smart Kablosuz veri iletişimi sağlayan el terminalleri kullanılmakta ve veri iletişimi,yapılacak sayım için geçici bir ağ üzerinden kablosuz olarak anlık gerçekleştirilmektedir.Bu sayede mağaza/depo yetkilisi, sayımı bilgisayar ekranından on-line olarak takip edebilmektedir. Gerekli görüldüğü takdirde anında müdahele imkanı sunan bu sistem, sayımların sıfır hata ile bitirilmesiyle sonuçlandırılmaktadır.Genellikle yüklü miktarlarda ürünlerin bulunduğu depoların sayımı mağaza+depo veya sadece depo sayımı olarak yapılabilmektedir.

– Sayılan her lokasyon bilgisi tarafımızdan mağaza içine kurmuş olduğumuz modem yardımıyla Wi-fi bağlantısı ile bilgisayarımıza aktarımı sağlanacak ve tüm lokasyonlar bitene kadar sayım işlemi devam edecektir.

– Tüm lokasyonların sayımının bitmesi ve sayılan bu lokasyonların doğruluğunun mağaza müdürü tarafından onaylanması ardından, sayım sonucuna istinaden hazırlanacak olan tutanak Supervisor, mağaza müdürü ve varise firma merkez sorumlusu tarafından imza altına alınarak sayım sonlandırılır.

Sayım İşleyiş Prosedürü
  • Firma tarafından sistemlerinde bulunan tüm stok kartları bilgisinin Excel formatında (stok kodu–barkod–stok adı vs.) olacak şekilde tarafımıza gönderilmesi gerekir.
  • Sayım yapılacak mağazanın sayım öncesinde gerekli düzenin sağlanması, barkodu olmayan ürün olup olmadığının kontrolü yapılarak var ise eksiklerin tamamlanması gerekmektedir.
  • Gelmiş olan firmaya ait stok kartı bilgileri sayımda kullanılacak olan PDA (El terminali) lara yüklenerek kayıtlı olan barkodlar dışında bir barkodun sayılması engellenecektir.
  • Sayım için mağazaya gelindiğinde ilk olarak Supervisor tarafından mağaza için yanında bulunan lokasyon etiketini kullanarak lokasyonlara bölünerek daha rahat ve hatasız sayım olanağı sağlanacaktır.
  • Lokasyonlara bölünmüş mağaza, sayım personellerimiz tarafından ( mümkün ise mağaza personeli ile eşleştirilerek, değil ise sayımı tek başına zor olacak bölgelerde eşleşerek) PDA’lar ile barkod okutularak sayılacaktır.