IBCG | SAP-ERP Uygulama Danışmanlığı
905
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-905,ajax_fade,page_not_loaded,,no_animation_on_touch,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

SAP-ERP Uygulama Danışmanlığı

A – IBCG SAP ERP Proje Yönetimi Yönlendirici Danışmanlık Hizmeti

IBCG SAP ERP Proje Yönetimi Yönlendirici Danışmanlık hizmeti ile SAP implementasyonunuzun sağlıklı şekilde yürütülmesi için gerekli bilgi aktarımı ve kurallı proje yönetimi metedolojisini işletmenize kazandırır. “Proje planım gerçekci mi?”, “proje organizasyonumu nasıl kurmalıyım?”, “proje ilerlemelerini, riskleri nasıl takip edeceğim?”, “canlı kullanım sonrası destek yapılanmam nasıl olmalı?” …. işletme yöneticilerinin cevabını aradıkları bazı önemli sorulardır.
IBCG SAP ERP Proje Yönetimi kalite güvencesini iki ana başlık altında sağlamaktadır:

PROJE HAZIRLIK AŞAMASI

İşletmeniz SAP projesi için proje yönetim planlamasının yapıldığı aşamadır. IBCG SAP ERP Proje Yönetimi işletmeniz projesinin analizini yaptıktan sonra işletmeniz sektör, büyüklüğüne uygun proje yönetim stratejisini oluşturur. Bu strateji önce işletmenizin yönetimi ile tartışılır ve proje yönetimi temel bileşenleri için izlenecek yöntem belirlenir: Proje organizasyonu, proje bildirgesi, proje faz çıktıları (hangi fazda hangi çıktılar oluşturulacak: test planları, açık işler listesi, risk raporlama …). Bu aşama sonrası implementasyon projesi boyunca tarafların görev, sorumlukları, proje yürütme ve izleme yöntemi netleşir. Proje yönetim stratejisi işletmeniz tarafından onaylandıktan sonra proje izleme aşamasına geçilir.

PROJE YÖNETİM, İZLEME AŞAMASI

IBCG uzman proje yöneticisi projenizin büyüklüğü ve proje süresi paralelinde belirlenecek periyodlar ile (her faz için bir veya birden fazla) işletmeniz ile yaptığı objektif gözden geçirmeler ile işletmeniz SAP proje yönetim faaliyetine destek olur. SAP Proje Yönetimi Yönlendirici Danışmanlık hizmeti proje yönetimi üstlenerek bu alanda işletmenizdeki anahrae kullanıcılara destek sağlar. Yürütmekte olduğu tüm projelerde ”müşteri gereksinim ve beklentilerinin maksimum düzeyde karşılanması” ilkesini benimseyen IBCG, bu ilkeden yola çıkarak müşterilerinin iş süreçlerinin yeniden yapılandırılması ve bütünsel bir ortamda yönetilmesini olanaklı kılan alternatifli çözümler üretir.

İşletmelere etkin ve verimli çalışma ortamları sağlanmasında önemli bir rol oynayan SAP uygulamalarının sunduğu tüm fonksiyonalite ve ürünlere hakim olan IBCG danışmanları, bugüne kadar başarıyla tamamladıkları SAP projelerinin en iyi iş yapış yöntemlerini, müşterilerinin gerçek iş ortamlarına adapte ederek sağlanabilecek tüm faydaları elde etmelerine hizmet ederler.

IBCG, proje uygulama sürecinde işletmelerin mevcut gereksinimlerini, gelecekteki çalışma biçimlerini de göz önünde bulundurarak geniş bir perspektifte değerlendirir. SAP projelerinde edindiği uzun süreli tecrübe ile risk minimizasyonu ile maksimim faydayı elde etmeyi ve yatırımların en kısa sürede geri dönüşünü sağlamayı hedefler.

IBCG, SAP uygulamalarının sağlamış olduğu avantajlara ek olarak sunduğu ”business know-how” ile proje başarısında önemli bir katma değer sağlar.

IBCG, hizmet verdiği tüm alanlarda olduğu gibi Uygulama Danışmanlığı çerçevesinde de gelişen ve değişen yeni uygulamalar konusundaki bilgisini sürekli güncel ve canlı tutma gayretindedir. Tüm IBCG danışmanları, uzmanı oldukları modüllerle ilgili son gelişmeleri takip eder, uygular.